wróć

Aktualności

Destination Imagination
Destination Imagination to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz ​umiejętności, w którym nasze Przedszkole bierze udział.   Międzynarodowa organizacja Destination Imagination Inc. jest największym na świecie kreatywnym programem edukacyjnym, działającym na zasadach non-profit. Jej głównym celem jest inspirowanie uczniów i jednoczesne wyposażanie ich w odpowiednie narzędzia poznawcze, aby mogli stać się nowym pokoleniem innowatorów i liderów. Program Destination Imagination promuje metodykę nauczania, opartą na metodzie projektu, czyli samodzielnej realizacji przez uczniów zadania, przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń.
więcej...
Więcej wiem mniej choruję
Szanowni Rodzice, miło nas poinformować, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o nazwie: „Więcej wiem mniej choruję”. 
więcej...
Bajkowe gotowanie
Nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie Bajkowe Gotowanie, organizowanym przez Stowarzyszenie Dietanova . Warsztaty kulinarno-edukacyjne, poprzez bajkową opowieść i wspólne gotowanie mają na celu zapoznanie dzieci z dobrymi i zalecanymi produktami.   
więcej...
Pasowanie na przedszkolaka 2017
Tegoroaczną uroczystość Pasowania na Przedszkolaka uświetnił Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki , który osobiście pasował nowo przyjęte dzieci na Przedszkolaków .
Oczyszczacze powietrza
Szanowni Rodzice, Dbając o dobro dzieci nasze przedszkole jako jedyne na Bemowie będzie posiadało oczyszczacze powietrza.  
więcej...
Happening
W naszym przedszkolu dbamy o zdrowe żywienie jak również uczymy dzieci jedzenia różnych potraw. 
więcej...
Zajęcia z baletu
Zajęcia pozytywnie wpływające na koordynację ruchową i prawidłową postawę ciała u dzieci. Nauka samodzielności, dyscypliny oraz współdziałania w grupie.  Zajęcia to nie tylko dobra zabawa – wpływają także na kształtowanie prawidłowej sylwetki tancerza, rozciągnięcia i uelastycznienia mięśni, a także na płynność ruchu. 
więcej...
Nie martw się o przedszkola
Pod koniec maja 2017 r. radni stolicy podjęli uchwałę o bezpłatnej opiece w miejskich przedszkolach. Od września w stolicy 48000 przedszkolaków będzie korzystać z zajęć za darmo. Od 2013 r. opłata za przedszkola wynosi 1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce powyżej sześciu godzin opieki. Dzięki likwidacji opłat rodzice w domowym budżecie mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Rodzice będą płacić jedynie za posiłki. Warszawa jest pierwszym dużym miastem w Polsce, które całkowicie zlikwidowało opłaty za zajęcia przedszkolne.   
więcej...
Przedszkole uczące się
Uczymy i uczymy się Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole nr 390 uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
więcej...
Little Ant Under the Water
Nasze przedszkole wzięło udział w Projekcie Bliżej Przedszkola przygoda z językiem angielskim.
więcej...
Nasza Edukacja
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło portal "Nasza Edukacja" służący rozmowie o edukacji na forum całego kraju www.naszaedukacja.men.gov.pl Zapraszamy