wróć

Aktualności

Bajkowe gotowanie
Nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie Bajkowe Gotowanie, organizowanym przez Stowarzyszenie Dietanova . Warsztaty kulinarno-edukacyjne, poprzez bajkową opowieść i wspólne gotowanie mają na celu zapoznanie dzieci z dobrymi i zalecanymi produktami.   
więcej...
Pasowanie na przedszkolaka 2017
Tegoroaczną uroczystość Pasowania na Przedszkolaka uświetnił Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki , który osobiście pasował nowo przyjęte dzieci na Przedszkolaków .
Oczyszczacze powietrza
Szanowni Rodzice, Dbając o dobro dzieci nasze przedszkole jako jedyne na Bemowie będzie posiadało oczyszczacze powietrza.  
więcej...
Happening
W naszym przedszkolu dbamy o zdrowe żywienie jak również uczymy dzieci jedzenia różnych potraw. 
więcej...
Zajęcia z baletu
Zajęcia pozytywnie wpływające na koordynację ruchową i prawidłową postawę ciała u dzieci. Nauka samodzielności, dyscypliny oraz współdziałania w grupie.  Zajęcia to nie tylko dobra zabawa – wpływają także na kształtowanie prawidłowej sylwetki tancerza, rozciągnięcia i uelastycznienia mięśni, a także na płynność ruchu. 
więcej...
Nie martw się o przedszkola
Pod koniec maja 2017 r. radni stolicy podjęli uchwałę o bezpłatnej opiece w miejskich przedszkolach. Od września w stolicy 48000 przedszkolaków będzie korzystać z zajęć za darmo. Od 2013 r. opłata za przedszkola wynosi 1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce powyżej sześciu godzin opieki. Dzięki likwidacji opłat rodzice w domowym budżecie mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Rodzice będą płacić jedynie za posiłki. Warszawa jest pierwszym dużym miastem w Polsce, które całkowicie zlikwidowało opłaty za zajęcia przedszkolne.   
więcej...
Przedszkole uczące się
Uczymy i uczymy się Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole nr 390 uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
więcej...
Little Ant Under the Water
Nasze przedszkole wzięło udział w Projekcie Bliżej Przedszkola przygoda z językiem angielskim.
więcej...
Nasza Edukacja
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło portal "Nasza Edukacja" służący rozmowie o edukacji na forum całego kraju www.naszaedukacja.men.gov.pl Zapraszamy