wróć

Aktualności

Dzień Dziecka w Dzielnicy Bemowo
Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Dziecka w Dzielnicy Bemowo.  
więcej...
Zebranie z rodzicami dzieci nowo przyjętych 2019/2020
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 5 czerwca 2019r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci nowo przyjętych (3 latki). Serdecznie zapraszamy
Adaptacja 3 latki rok szkolny 2019/2020
Dnia 28, 29 oraz 30 sierpnia 2019r. (3 dni) od godziny 10:00 do 11:00 odbywać się będzie adaptacja dzieci nowo przyjętych (trzylatki).  
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Szanowni Rodzice, Wraz z kończącym się rokiem szkolnym 2018/2019, żeganamy się z częścią Naszych przeszkolaków, które opuszczają mury swojego pierwszego kroku na drodze edukacji, i stawiają kolejny, coraz większy już poza Naszym Przedszkolem. W związku z tym pragniemy zaprosić Naszych małych absolwentów wraz z ich Rodzicami na uroczyste zakończenie tego owocnego czasu, jaki tu spedzili. Wydarzenie to odbędzie się 13 czerwca 2019r. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy!
Razem na święta
Nasza placówka wzięła udział w akcji „ Razem na Święta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  
Mikołajki
Dzień 6 grudnia to wspaniały czas, w którym Św. Mikołaj, z okazji swoich imienin przynosi dzieciom prezenty i słodkie podarunki. Nasze przedszkolaki były w tym roku bardzo grzeczne, dlatego i o nich Święty nie zapomniał.
więcej...
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” Ku pamięci 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów, Nasze przedszkole z dumą upamiętniło ten szczególny dzień dla Narodu Polskiego. Na uroczystości towarzyszył Nam przedstawiciel Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych  ppłk Krzysztof Szpejna, który zaprezentował przedszkolakom umundurowanie oraz sprzęt,
więcej...
List do Rodziców
                                                                                                                   Warszawa, 8 listopada 2018 roku  Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,                                              w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.  
więcej...
Dzień Bohatera Bajek
Przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” Pani dyrektor wręczała nagrody dzieciom, które wygrały w konkursie pt „ Mój ulubiony bajkowy bohater”. Prezentacja dzieci i ich przebrań.  
więcej...
Rytmika
Zajęcia z rytmiki odbywają się w przedszkolu w dniach: wtorek oraz czwartek w godzinach: GR. I    9:30 – 10:00 GR III  10:00 – 10:30
więcej...
Dzień Edukacji Narodowej!
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – "Karta praw i obowiązków nauczyciela" jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy "Karta Nauczyciela" obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.
więcej...
Zabawki z dawnych czasów
Dnia 16.10.2018r. od godz. 9:00 w przedszkolu odbędą się bezpłatne zajęcia dla dzieci pt."Zabawki z dawnych czasów "
Bemowski Przełaj Stulecia
Dnia 9 września 2018r. odbył się Bemowski Przełaj Stulecia, w którym brali udział nauczyciele, rodzice oraz dzieci z Przedszkola nr 390. 
więcej...
Destination Imagination
Destination Imagination to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz ​umiejętności, w którym nasze Przedszkole bierze udział.   Międzynarodowa organizacja Destination Imagination Inc. jest największym na świecie kreatywnym programem edukacyjnym, działającym na zasadach non-profit. Jej głównym celem jest inspirowanie uczniów i jednoczesne wyposażanie ich w odpowiednie narzędzia poznawcze, aby mogli stać się nowym pokoleniem innowatorów i liderów. Program Destination Imagination promuje metodykę nauczania, opartą na metodzie projektu, czyli samodzielnej realizacji przez uczniów zadania, przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń.
więcej...
Więcej wiem mniej choruję
Szanowni Rodzice, miło nas poinformować, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o nazwie: „Więcej wiem mniej choruję”. 
więcej...
Bajkowe gotowanie
Nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie Bajkowe Gotowanie, organizowanym przez Stowarzyszenie Dietanova . Warsztaty kulinarno-edukacyjne, poprzez bajkową opowieść i wspólne gotowanie mają na celu zapoznanie dzieci z dobrymi i zalecanymi produktami.   
więcej...
Pasowanie na przedszkolaka 2017
Tegoroaczną uroczystość Pasowania na Przedszkolaka uświetnił Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki , który osobiście pasował nowo przyjęte dzieci na Przedszkolaków .
Oczyszczacze powietrza
Szanowni Rodzice, Dbając o dobro dzieci nasze przedszkole jako jedyne na Bemowie będzie posiadało oczyszczacze powietrza.  
więcej...
Happening
W naszym przedszkolu dbamy o zdrowe żywienie jak również uczymy dzieci jedzenia różnych potraw. 
więcej...
Zajęcia z baletu
Zajęcia pozytywnie wpływające na koordynację ruchową i prawidłową postawę ciała u dzieci. Nauka samodzielności, dyscypliny oraz współdziałania w grupie.  Zajęcia to nie tylko dobra zabawa – wpływają także na kształtowanie prawidłowej sylwetki tancerza, rozciągnięcia i uelastycznienia mięśni, a także na płynność ruchu. 
więcej...
Nie martw się o przedszkola
Pod koniec maja 2017 r. radni stolicy podjęli uchwałę o bezpłatnej opiece w miejskich przedszkolach. Od września w stolicy 48000 przedszkolaków będzie korzystać z zajęć za darmo. Od 2013 r. opłata za przedszkola wynosi 1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce powyżej sześciu godzin opieki. Dzięki likwidacji opłat rodzice w domowym budżecie mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Rodzice będą płacić jedynie za posiłki. Warszawa jest pierwszym dużym miastem w Polsce, które całkowicie zlikwidowało opłaty za zajęcia przedszkolne.   
więcej...
Przedszkole uczące się
Uczymy i uczymy się Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole nr 390 uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
więcej...
Little Ant Under the Water
Nasze przedszkole wzięło udział w Projekcie Bliżej Przedszkola przygoda z językiem angielskim.
więcej...
Nasza Edukacja
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło portal "Nasza Edukacja" służący rozmowie o edukacji na forum całego kraju www.naszaedukacja.men.gov.pl Zapraszamy