wróć

Harmonogram uroczystości

Harmonogram uroczystości

KALENDARZ PRZEDSZKOLNY - Rok szkolny 2019/2020

KALENDARZ PRZEDSZKOLNY

Rok szkolny 2022/2023


 

12.09.2022 

godz. 11.00

Teatr Prima

„Brzydkie Kaczątko”

Spektakl oparty na motywach baśni J. Ch. Andersena, pod tymże tytułem.
Jest to wierszowana i uwspółcześniona wersja tego utworu. Ta czasami śmieszna, a zarazem niezwykle wzruszająca historia pozwoli dzieciom na identyfikację z losami występujących tu postaci. Piękne piosenki i pojawiające się lalki z pewnością uatrakcyjnią to widowisko.

15.09.2022 

 Dzień Kropki

Święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zajęcia organizowane przez Panie w grupach pomogą dzieciom odkryć ich mocne strony i talenty.

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE DLA DZIECI STROJÓW W KROPKI

22.09.2022

CZWARTEK

Dzień Przedszkolaka

W przedszkolu odbędzie się Piknik Integracyjny z udziałem dzieci i Rodziców. W programie: zabawy sportowe, zabawy przy muzyce, malowanie buziek.

21.09.2020

godz. 11.15

"Koncert solistów- tradycyjnie i współcześnie"

Program z udziałem skrzypaczki,akordeonisty i klarnecisty. Muzycy grający w tym jakże ciekawym zestawie instrumentów, wykonają wirtuozowskie utwory wybitnych kompozytorów, a także muzykę ludową. Pojawią się aranżacje muzyki obecnie słuchanej przez młodszych słuchaczy.Program w wersji dla młodszych dzieci.

PAŹDZIERNIK
10.10.2022 Dzień Drzewa

Zajęcia ekologiczne poświęcone tematyce drzew.

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE DLA DZIECI STROJÓW W ZIELONYM KOLORZE

13.10.2022

Godz. 10.30

Teatr Lalek Pinokio

„Zaczarowany Las”
Spektakl ekologiczny, którego motto brzmi: żyj z przyrodą w zgodzie”. Trzej chłopcy spędzają dzień w lesie, nie potrafią uszanować jego mieszkańców, śmiecą i robią wielu hałasu. Na szczęście w bajce pojawia się złota rybka, która przemienia chłopców.

18.10.2022

Godz. 10.00

Koncert "Muzyka Andów"

Muzycy pochodzący z Ameryki Południowej  zagrają swoją rodzimą muzykę z terernu takich krajów jak: Peru, Boliwia czy Ekwador. Grupa wystąpi w czteroosobowym składzie. Zabrzmią instrumenty typowe dla tego regionu świata takie jak: gitara, charango, quena, samphonias i inne. Program w wersji dla młodszych dzieci.

26.10.2022

Godz. 9:30
Akademia Młodego Ratownika

Warsztaty przeprowadzone przez Fundacje Techniki w ramach wygrananego konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Biuro Edukacji Rozwoju. Warszataty te mają na celu przekazanie najmłodszym adeptom ratownictwa najcenniejszą umiejętność ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

TEGO DNIA ZACHECAMY DZIECI  O ZABRANIE DO PRZEDSZKOLA  SWOICH MISIÓW, PRZYTULAKÓW, MISIAKÓW

28.10.2022 

 

Dzień Dyni

Dynia- warzywo które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. W tym dniu odbędą się zajęcia i zabawy w grupach.

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE DLA DZIECI STROJÓW W POMARAŃCZOWYM KOLORZE

LISTOPAD

02.11.2022

godz. 9:30

Grupa PINGWINKI Spotkanie z Radca Prawnym w ramach mEdukacji Prawnej pod Patronatem OIRP

03.11.2022

godz. 9:30
Grupa SŁONIKI Spotkanie z Radca Prawnym w ramach mEdukacji Prawnej pod Patronatem OIRP

04.11.2022

godz. 9:30
Grupa TYGRYSKI Spotkanie z Radca Prawnym w ramach mEdukacji Prawnej pod Patronatem OIRP
08.11.2022 Dzien zdrowego śniadania Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
10.11.2022 Dzień Niepodległości

Przedszkolaki w akcji „ SZKOŁA DO HYMNU”- wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane na biało – czerwono. 

17.11.2022

godz. 10.00

Koncert

"Być Polakiem"

"Piękna nasza Polska cała"- program w wersji dla młodszych dzieci. W miesiącu obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości soliści zprezentują koncert w którym będzie mowa o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Dzieci poznają symbole narodowe i elementy musztry paradnej, usłyszą pieśni patriotyczne, oraz utwory kompozytorów polskich.

W koncercie weźmie udział dwoje śpiewaków, pianista oraz żołnierz zawodowy.

22.11.2022

godz. 10.30

Teatr Lalek Pinokio

„Przygody wesołego Psiuńcia”

Przygody dwóch misiów i wesołego Psiuńcia. Spektakl humorystyczny i pouczający. Mówi o miłości do zwierzątek, uczynności i pomocy.

25.11.2022 Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil. Każdy z Przedszkolaków może przynieść do przedszkola ukochanego Misia Tulisia.

Zabawy integracyjne w grupach.

GRUDZIEŃ

05.12.2022

9.30  - I tura

10.10- II tura

Mikołaj

Wizyta św. Mikołaja

Zdjęcia pozowane po zabawie bez Mikołaja. W turach zdjęcia grupowe z Mikołajem

  12.2022 r. Jasełka Spotkanie świąteczne lub inna forma prezentacji występów bożonarodzeniowych w grupach.

13.12.2022

godz. 10:00

KONCERT KOLĘDOWY

W koncercie zaśpiewa wokalistka z towarzyszeniem gitary elektrycznej i instrumentów perkusyjnych.

Dzieci usłyszą kolędy tradycyjne , jak i pieśni bożonarodzeniowe w rozrywkowym brzmieniu. Program w wersji dla młodzych dzieci.

STYCZEŃ

12.01.2023

godz. 10.00

Koncert

"Mała historia muzyki pop"

"O muzyce popularnej, czyli jak się bawić"- program w wersji dla młodszych dzieci.

Koncert muzyki rozrywkowej, który cieszy się dużym powodzeniem u dzieci. W programie usłyszymy znane piosenki z dziejów muzyki rozrywkowej jak i współczesne przeboje muzyki popularnej. Grupa zagra w składzie: gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, śpiew

 

   01.2023 Dzień Babci i Dziadka Spotkania i występy z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupach

23.01.2023 
9.30  - I tura

10.15- II tura
KARNAWAŁ BAL karnawałowy - prosimy o przygotowanie przebrań dla dzieci
LUTY

02.02.2023

godz.10.00

Koncert-

"Walecznym krokiem przez Chiny"

Młodzi zawodnicy wykonają pokaz chińskich sztuk walki Kung Fu/ Wushu. Zaprezentują się reprezentaci Polski w tej dyscyplinie. Niezwykle widowiskowy balet przypominający bardziej balet niż walkę. W pokazie przedstawimy rózne style Kung Fu " styl małpy, modliszki, węża.
09.02.2023 Dzień pizzy Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. My również będziemy go obchodzić.
14.02.2023 WLENTYNKI Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane w kolorze czerwonym, walentynkowe dodatki mile widziane :)
17.02.2023 Dzień Kota Dzień Kota to międzynarodowe święto które ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. W tym dniu w Naszym przedszkolu odbędą się zabawy i zajęcia o kociej tematyce , a także zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt na rzecz schroniska.

28.02.2023

godz. 11.00

Teatr Prima

„Lwi Król”

W afrykańskiej dżungli na świat przychodzi małe, bezbronne lwiątko.

Jednak jego wspaniale zapowiadające się życie od początku nie układa się najlepiej. Kłusownik porywa bowiem jego rodziców i przyszły władca „lwiej krainy” pozostaje zupełnie sam…

Nasz dzielny bohater postanawia ich uwolnić i wyrusza w długą, pełną przygód podróż.

To piękna i wzruszająca historia o dorastaniu – pierwszych sukcesach, zwycięstwach, odkrywaniu tkwiącej w nas siły i możliwości….

MARZEC
01.03.2023 Dzień Piegów Piegi-czyli nauka szacunku i tolerancji. Wiele  osób nie lubi swoich plamek na skórze, ale piegi mogą stać się atutem naszej urody.
06.03.2023 Dzień Olimpijczyka Poznamy różne dyscypliny sportowe, a także tego dnia weźmiemy udział w zajęciach ZUMBY
07.03.2023 Ogólnopolski Dzień Dentysty Spotkanie ze stomatologiem dotyczące profilaktyki jamy ustnej

09.03.2023

godz. 11.00

 

Teatr Prima

„Skacząca Królewna”
Niegrzeczna i rozkapryszona Księżniczka Jarmilka zostaje ukarana przez złą Czarownicę i dzięki jej magicznym zaklęciom nie jest już w stanie poruszać się w inny sposób, jak tylko przez podskoki. To straszna kara dla dziewczynki, która marzy o Królewiczu. Przed nią długa droga pełna zabawnych zdarzeń i historii – w czasie której Księżniczka uczy się, jak być grzeczną, miłą, dobrą i uczynną. Pomagają jej w tym Królewicz Jerzy i Czarodziej, którzy rywalizują o jej rękę. To dynamiczna i niezwykle zabawna historia zrealizowana została w bardzo ciekawej technice teatralnej – duże lalki typu mupety animowane przez aktorów przed parawanem.

12.03.2023

godz.10.00

Koncert

"Piosenki starej Warszawy"

W koncercie wystąpią trzej muzycy (banjola, śpiew, akordeon, suzafon). Artyści z właściwym sobie poczuciem humoru wykonają znane i mniej znane piosenki, w których odnajdujemy zanikający już klimat i atmosferę dawnej Warszawy.

Program utrzymany w wersji dla najmłodszych.

21.03.2023 Powitanie Wiosny   Wiosna  to pora roku, na którą wszyscy czekamy: robi się ciepło, dni są coraz dłuższe. Jednocześnie świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Zwierzęta, które przespały zimę, opuszczają kryjówki. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach. W tym dniu odbędą się zajęcia i zabawy w grupach związane z tradycjami pierwszego dnia wiosny. Prosimy aby tego dnia dzieci były ubrane kolorowo z akcentem wiosennym.
KWIECIEŃ

04.04.2023

Dzień Marchewki

Dzień ,w którym wszyscy będziemy się dobrze się bawili i marchewkę polubimy!

Zajęcia i zabawy w grupach. 

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE DLA DZIECI STROJÓW W POMARAŃCZOWYM KOLORZE

12.04.2023 

Godz. 11.15

Teatr Dur Moll

„Przygody Bociana Klekosława”

Bocian Klekosław powraca z Afryki do Polski. Podróż jest długa... więc po drodze musi odpocząć. Ląduje w krainie Rompompomlandii, gdzie zaprzyjaźnia się ze śmiesznymi stworkami. Spotyka również czarownicę, która koniecznie chce mu ukraść dziób... Kiedy wreszcie dolatuje do celu, dowiaduje się dużo o Polsce - swoim rodzinnym kraju.

Spektakl  z patriotycznymi piosenkami w wykonaniu Teatru DUR-MOLL.

13.04.2023

godz.10.00

Koncert

" Z baletem przez wieki"

Program w którym młodzi słuchacze poznają jak narodził się balet. Zapoznamy młodych widzów z tajnikami pracy tancerzy klasycznych. Będziemy podziwiać układy choreograficzne z różnych okresów w dziejach baletu, aż po taniec współczesny. W progarmie wystąpią dwie tancerki i tancerz. Program rozrywkowy w wersji dla najmłodszych.

19.04.2023

Akcja

Zdrowo i sportowo

Zajęcia z KIDS&SPORT - stacjonarnie w DECATHLON (grupy: Słoniki i Pingwiny)

21.04.2023

godz. 10:00

Niebieskie Igrzyska

Miesiąt tematu o AUTYZMIE

Zapoznanie dzieci z pojeciem AUTYZM, rozbudzanie tolerancji wśród rówieśników, udział w konkurencjach sportowych

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE DLA DZIECI STROJÓW W NIEBIESKIM KOLORZE

MAJ

10.05.2023

godz. 9.30

Sesja fotograficzna Sesja fotograficzna dla grup kończących przedszkole

12.05.2023

godz. 10.00

Koncert

"Zaczarowany świat musicali"

Utrzymany w pogodnym nastroju koncert, w którym wykonane zostaną znane arie z musicali i operetek. Wszystkie utwory artyści zaśpiewają w kostiumach, w jakich zazwyczaj podziwiamy ich na scenie. W koncercie weźmie udział troje śpiewaków( sopran, tenor i bas) oraz pianista.
15.05.2023 Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa w ogrodzie przedszkolnym zorganizujemy Miasteczko Ruchu Drogowego, które będzie doskonałą nauką i ćwiczeniem zachowań takich jak: bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, zachowanie się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, także w sytuacji, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny.

17.05.2023

godz. 9:00

Wycieczka do Straży Pożarnej Grupy: Kangurkii i Tygrysy

18.05.2023

godz. 9:00

Wycieczka do Straży Pożarnej Grupy: Słoniki i Pingwiny
19.05.2023 Dzień Dobrych Uczynków W życiu każdego z nas musi znaleźć się miejsce na drobne uczynki, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze. A już na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej. Zróbmy dziś piękny, dobry uczynek. Zachęcamy naszych przedszkolaków do przyniesienia kwiatów ogrodowych i sadzonek owocowych, które będziemy mogli zasadzić w naszym przedszkolnym ogródku.

23.05.2023

Godz. 11:40

Teatr Lalek Pinokio

„Mała Myszka”
Wzruszająca historia sierotki Kasi, która stała się mądrą królową, a także zaklętego w mysz księcia i Złotej Pani, żyjącej w złotym mieście i pomagającej biednym sierotom. Bajka uczy dzieci, że im więcej w życiu dobrego uczynimy, tym więcej dobra do Nas wróci, a wytrwała praca pozwoli zdobyć największą nagrodę.
    Maj 2023 Dzień Mamy i Taty

Grupa I Żyrafki        29.05 - 15:30

Grupa II Kangurki    31.05 - 16:00

Grupa III Tygryski    25.05 - 16:00

Grupa IV Panterki    29.05 - 16:00

Grupa V Słoniki       22.05 - 16:00

Grupa VI Pingwinki  30.05.- 15:30

CZERWIEC
01.06.2023 Dzień Dziecka   Gry i zabawy w ogrodzie

02.06.2023

godz. 10.00

Koncert

"Odkryj Irlandię"

" O muzyce i tańcach z Zielonej Wyspy"- program utrzymany w charakterze wesołej zabawy. Wykonana zostanie muzyka oraz taniec irlandzki. Wystąpi trzech muzyków( dwie gitary, śpiew, flety lub akordeon i harmonijka ustna) oraz tancerka tańców irlandzkich.

07.06.2023  Dzień Przyjaciela

W tym dniu przyjaciele spędzają czas ze sobą. Obdarowują się upominkami, składają sobie życzenia i dziękują ze przyjaźń. Dzień Przyjaciela warto uczcić, chociażby zwykłymi podziękowaniami . Zajęcia i zabawy w grupach.

13.06.2023

godz.10.30 

 

Agencja Arkadia

„Przyjaźń to skarb”

Dzieci razem ze zwierzętami zamieszkującymi las wyruszą na poszukiwanie skarbu.

Po drodze czeka na nich wiele przygód i wyzwań, oraz przeszkód które trzeba pokonać żeby odnaleźć skarb.
19.06.2023 "Misio w krainie czarodziejskiego fletu"

To najmniejsza i najbardziej puchata opera świata, wyjatkowy spektakl marionetkowy, w którym główna rolę zagrają Misiowi Przyjaciele i różne zwierzątka. Zaczynamy 9.30

21.06.2023 Piknik Rodzinny Zabawy integracyjne przy muzyce, dmuchańce, bańki i wiele innych atrakcji.